Aşk Oyunları

11:34:00
Aşk ne büyük şey ama.Hayır bana göre değil.Zaten önceki konularımı okuduysanız tutku ve aşk'ın farklarından da anlayacaksınız aşk'ın gerçek yüzünü.
Bugünkü konu insan aşık olun olunca ne olur veya aşk insana nasıl bir oyun oynar...
Elbette bu konuya anlatmakla bitmeyen örnekler verebiliriz  ama yine de aşk'ın gerçek yüzünü öğrenmiş olacağız.Ben her zaman derim aşk kötüdür:).
Aşk Oyunları

1-Aşk Zaten Haslıktır
Önceki konularda da bahsettiğim madde olacak.Beynimizin belirli bir bölgesinin bir süreliğine kullanım dışı(arızalı) hale gelmesiyle beyin belirli kriterlerle belirlediği bir neyi ilk gördüğü karşı cinsin bütün kusurlarını silerek ona tutulmasıdır aşk.Ne büyükmüş değil mi aşk:)
Aşk anlayacağınız üzere başlı başına bir dert.He bu arada şunu da yazayım beyin kendi kendini iyileştirdiğinde kusurlar gözükür ve aşk biter:).

2-Saplantı
Eğer aşkınız karşılıksızsa bu bittiğiniz resmidir.İnatçı olmayan bir insan bile aşkının alana kadar karşı cinsin peşinden sizi koşturur ve bu bir saplantı haline gelecektir.Birinin peşinden koşmak inanın en son isteyeceğiniz şeydir,Aşk geçtikten sonra pişmanlıkla hatırlayacaksınız.

3-Sözler Anlamsız
Araştırmalar duygusal iletişimin %90’ının sözlü olmayan iletişim olduğunu söylüyor. Aşık olunan kişinin hareketleri, mimikleri ve davranışları, konuşmalarından çok daha etkili.

4-Öncelik Beyinin
Hepimiz için geçerli olansa, biz yapmadan çok önce beynimizin bizim için karar veriyor olduğu. 

5-Hesaplamalar
Aşık olduktan sonra, beynimiz bu durumu devam ettirme eğilimine girer. İşte bu yüzden beynimizde, her bir talihsizliği meydana gelmeden kaydeden otomatik bir hata izleme sistemi vardır. Çünkü beynimiz sonrasında ne olabileceğini sürekli hesaplar. 

6-Ayrıldıktan Sonra
Ayrılma aşaması sonrasında aşk bağımlılığı etkisini yitirdiğinde, normal düşünmeye başlarız. Çoğu zamanda, geride bıraktığımız ilişkiyi uzun bir zaman sonra sağlıklı olarak düşündüğümüzde, bir çok uyumsuzluğun farkına varırız.

7-Buda Not Olsun:)
Popüler düşüncenin aksine, erkekler kadınlardan daha çabuk ve kesin olarak aşık olurlar.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.