Kiralık Aşk

Konu başlığını görünce aklınıza son günlerdeki pöpülerliği nedeniyle Kiralık Aşk dizisi  gelmiştir.Ama şimdiden söyleyeyim alakası yok:).Hem Ömer ve Defne'nin aşkı falan ben hiç uğraşamam onlarla izlememde:).
Konumuz masum gençlerimize bulaşan veba.Şey yani aşk demek istedim:).
Neden konu başlığı kiralık aşk derseniz bence konuyla tam alakalı.Sahte aşktan çok tüm aşkların kiralık olması anlatılıyor ama unutmayın istisnalar kaideyi bozmaz.

Kiralık Aşk

 Sokaklarda gezen aşıklar, kafelerde çarpışan dudaklar, yıldızların altında kurulan hayaller ne tatlı değil mi?Ne yazık ki ne gezen aşıklar nede çarpışan dudaklar ve yıldızların altında kurulan hayaller tamamen büyük bir zaman kaybı.Gerçek olmayacağını bile bile veya gerçek olacağını sananların kendilerini kandırmaktan başka hiçbir çabaları yok.
Buraya kadarki kısmı okuduğunuzda bana aşk düşmanı, kalpsiz, saçma insan diyebilirsiniz ama inanın ki tamamen mantık dahilinde düşünürsek göreceksiniz ki en doğru yol bu.
Şimdiye kadar sadece aşk'ı kötüledik birde nedenlerine bakalım.Belki şimdi beni anlarsınız:).

Neden

Aşk hayatına girmediyseniz bile hepimiz biliriz.Öncelikle değinmek istediğim bu nedenleri maddeler halinde yazarsam daha anlaşılır olur.O zaman nedenleri maddeleyelim.

1-Süre:

Bu madde bana her zaman komik gelmiştir:).İnsan neden sonsuza kadar birlikte olmayacağı biriyle çıkar ki.Yani neden ayrılacaksan birleşirsin ki.Sizce de çok mantıksız değil mi yaşananlar?Bence yeterince gaflet dolu.Bile bile saatlerini bir gün unutacağın yahut unutmak zorunda olacağın birine acımasız günlerini feda etmek, bir gün ayrılacaksan saatlerce mesajlaşmak birde sevmiyorsa bunlar çok saçma değil mi?Sevin sevilin ama bunu aşk'ın hakkını vererek yapın.Aşk'ı kiralamayın sonsuz olacak gibi satın alın.

2-Kirlenen Hayat:

İnsanlar her gördüğüyle ilişki kurmaya başladı artık.Bir süre sonra evlenince sokaktan geçenlerin hepsini tanıdığını fark edecek.Kötü olan sokaktakilerin hepsiyle çıkması değil, sokaktaki insanlarla ilişki yaşadığı için ister istemez her biri özel hayatından bazı bilgiler kapmış demektir.Böyle bir insanla kim evlenmek ister ki?En kötüsü de artık fikirlerimiz batıya kayıyor buda bir süre sonra cinsel ilişkinin bize sigaradan farksız geleceği olmasıdır.

3-Din

Bu işler dini düşünmeden tabi ki olmaz.Gençlerin onca zaman kaybı sırasında birde zevkleri uğruna onca günaha düşmesi çok büyük kayıp.Batının da etkisinde kalmış bir Türkiye'yi bu durumdan ancak ve ancak Allah kurtarabilir.Durum vahim topraklarımızı almak istediler kılıçları gardımızı delemedi bu sefer kültürümüzü değiştirip topraklarımızı almayı deniyorlar.Ne yazık ki içinde bulunduğumuz  bu durum bir kurtuluş savaşından farksız.Hudutta kuşkusuz bizi düşman beklemekte.Atatürk'ünde dediği gibi "Gelecek gençlerin,gençlerde öğretmenlerin elinde.".Öğretmenler ise körelmiş geçmişteki geleceğe sahip çocuklardır.Tek diyebileceğim ve son sözüm Allah bize yardım etsin.

15 yorum:

 1. KARDEŞİM ON NUMARA BİR BLOG SİTESİ OLMUŞ HELE PAYLAŞIMLAR BİR HARİKA BÖYLE DEVAM ETMESİ DİLEĞİYLE BAŞARILAR DİLERİM

  YanıtlaSil
 2. :) Mutemadiyen başarı

  YanıtlaSil
 3. Emegine sağlık

  YanıtlaSil
 4. siten git gide büyüyor bakıyorum kardeşim
  inşallah başarıların devamı olur senin hep arkanda olan bir arkadaşın var unutma tamam mı şimdiden yapabileceğim bir şey olursa her zaman yapmaya hazırım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eywlh kardeşim senin bu yorumlardaki yerin beni buralara yükseltti.Bunları yapman yeterde artar bile. inşllh Allah daha iyi yerleri ikimizede nasip eder kardeşim...

   Sil
 5. AMİN İNŞAALLAH KARDEŞİM

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.