Neden Kadınlar Futbolu Sevmez

11:36:00
Benimde en çok cevabını merak ettiğim sorulardan biridir. Sanki her yumurtanın içinin sarı ve beyazdan oluşması gibi her kadında fıtrattan futbolu sevmiyorlar. Onlara soralım erseniz cevabı belli 22 kişi bir topun arkasından koşuyorlar derler:). Aslında bir yerde çok haklılar 22 yaşının olgunluğuna gelmiş insan işsiz gibi oradan oraya koşuyorlar:). Tabi unutmayalım ki bu saçma şey bazen bize kadınlardan daha çok zevk veriyor:). Bu şakaydı kesinlikle her şeyin zevki ayrı çıkıyor yazmadan geçmeyelim:).

Bu arada yazmadan da geçemeyeceğim Fenerbahçeliler için söylüyorum Van Der Wiel ve Skrtel'den umudu kesin. Adamlar bize geldiğinde dünya yıldızıydı şimdi ise adamlar sanki depresyona girdi 3.ligden yeni gelen futbolcu gibi oynuyorlar. Bir yerde onlarda haklılar Gerrard'la Torres'le top koşturmuş adamlar alıyorsun  Sabriyi tut diyorsun:). Sonra neden 3.lig...
Kadınlar Neden Futbolu Sevmez
Kadınların futbolu sevmiyor olmasını bizde şikayet ediyoruz ama kadını kadın yapan baş etmenlerden biridir bu konu. Kadın nasıl etek giyiyorsa ,nasıl onlara has bir şekilde başını örtüyor yada saçları uzatıyorsa kadın futbolu sevmiyor olması da aynı şeydir. Onların doğası bu şekilde bunu asla reddedemeyiz.

1-Küfür ve Şiddet
Hepimiz biliriz ki toplumumuzda kadınlar daha naziktir. En azında toplum içinde:). Biz erkekler demeden önce bazı erkekler futbolu arenadaymış edasıyla izlerler. Kadınlar sanki izlediğinde bağırmak zorunda gibi "ben asla bağıramam"-"ben şiddete karşıyım"derler:).

2-Can Sıkıntısı
Futbolu izlemeyi hiç denememiş kadınlar genellikle arkadaşına veya eşine gıcıklık olsun diye kendince tatlı iş yapar ama bizce neredeyse hayat kadar önemlidir.

3-İlgi Görme Merakı
Kadınlar kedi gibidir. Her şeyin bıraksın sadece benimle ilgilensin ama yazdımya kedi gibi sadece istedikleri zaman. Kadınlarda kendilerinden daha çok değer verilenlere karışmayı çok severler hele bu birde futbolsa hobilerine girer.

4-Zaman
Kadınlar 90 dakikalık bir zamanı futbolla kaybetmek istemezler onun yerine canlarının sıkılmasını tercih ederler:).

5-İkinci Plan
Konu futbola gelince kadınlar ikinci plana atılır. Bilgisizler, anlamazlar, cahiller diyoruz sanki ama onlar kendilerine böyle gaz veriyor.

Bütün bu nedenlerin dışında futbolu seven kadınları unutmamak gerek. Onlar bizim umudumuz ama tam olarak sayıları bilinmiyor. Efsanede olabilir:).

4 yorum:

 1. Kadınlar ve futbol izleseler anlamazlar zaten...

  YanıtlaSil
 2. Aslında çokta önemli değil

  YanıtlaSil
 3. küçükken 9 aylık oynardık mahallede futbol oyunu :) Toplu milli maç falan izlemeyi seviyorum ama evet küfür duymak beni rahatsız ediyor gerçekten. Bu arada keşif etkinliğinden geliyorum sizi takipteyim bana da beklerim http://efsaninguncesi.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir efsane daha galiba:).TT için sağol blogundym...

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.