Gerçeği Hayal Etmek

Hayal. Hayal etmek. Bu kelime nedense her kullanıldığında bana her zaman ulaşılamayacak düşleri hatırlatır. Bilmem belki size aynen bana hatırlattığını hatırlatıyordur. Ama çoğu zaman neyi hayal ettiğimiz neyi neden hayal ettiğimizden önemlidir. En azından çoğumuz için. Burada bir konudan bahsetmek istiyorum. Hayallerimizin hayatımıza dokunan kısmına tam olarak. Hayallerinizi size tanıtmak istiyorum. Onları nereden mi tanıyorum! Sizin hayalleriniz başkalarının hayatları olabilirler.
Sıkılma Tarzını Hayal Etme
Burada küçük bir örnek vermek istiyorum. Filmlerden yahut bir şekilde aklımıza yerleşen şu görseli hatırlayalım. Bir çocuk yatağına uzanmış. Etraf gayet düzenli yerleştirilmiş kitaplarla dolu ancak hiç birinin sayfaları açık değil. Elinde son çıkan mp3'lerden. Kulağında ise tarzını yansıtan bir kulaklık. Yatağına yüzü koyun uzanmış bir halde.
Çocuktan için her zaman özenilecek bir görüntü olmuştur bu. Hatta bu hayallerine kavuşurlarsa eğleneceklerini zannederler. Ancak yanıldığım nokta şudur ki başkasının sıkılma tarzını alarak eğlenemeyiz. O yatağın üzerinde uzanan çocuk aslında sıkıldığı için o eylemleri yapıyor. Onun sıkılma tarzı bazı durumlardan dolayı o hali almıştır. Biz ise hayalimiz olan sıkılma tarzını yakaladığımız zaman işte bundandır ki bir nebze mutluluk vermeyip ondan hemen sıkıldığımızı zannederiz. Ancak zaten sıkılma tarzını almışızdır.

Eminim eksik kelime yapılarım ve araştırma eksikliğim yüzünden yazım üzerinde bir acemice bir hal taşımaktadır. Umarım beğenirsiniz ve umarım anlatmayı başarabilmişimdir.

23 yorum:

 1. Herkes,kendine dair hayaller oluşturmalı.Kopyala yapıştır yaparak oluşturulan hayalleri sağlıklı bulmuyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten hayallerini bile üretemeyen bir toplumdan ne beklenebilir ki:)! Teşekkür ederim.

   Sil
 2. Herkesin hayali kendine. Bayılırım hayal kurmaya,ancak hayalle hayatı da karıştırmamak lazım. Kalemine sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende hayallere bayılırım(:. Teşekkür ederim.

   Sil
 3. Merhaba. Büyük blog takip etkinliğinden geliyorum. Sizi takipteyim. Bana da beklerim:)

  YanıtlaSil
 4. Büyük Blog Takip Etkinliği katılımınız için teşekkür ederim..''Sizin hayalleriniz başkalarının hayatları olabilir''bu cümleyi çok severim ben ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O söz bana her zaman farklı şeyleri anlatmıştır:). Teşekkür ederim.

   Sil
 5. Çok faydalı bir yazı, bence de hayaller kişiye özel olmalı :)

  YanıtlaSil
 6. Büyük blog takip etkinliği ile blogumu takibiniz için teşekkür ederim, ben de sizi takibe aldım :)

  YanıtlaSil
 7. Bugünkü buluşların hepsh birer hayaldi.
  Büyük Blog Takip Etkinliğinden bana da geldiğiniz için teşekkür ederim. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir sonrakilerinde olacağı gibi:). Teşekkürler.

   Sil
 8. Allah insana pek çok güzel fonksiyona sahip hayali vermekle kalmamış, aynı zamanda hayalin aşırıya kaçmaması için gereken sınırları belirleyen aklı da vermiştir. Akl-ı selim sahibi kimse, elbette önüne düşen her hayali düşleyip mutlaka ulaşılması gereken bir Leyla gibi tasarlayacak olursa, netice itibariyle bir gün –geçici de olsa- mecnun olması mukadder olacaktır.
  Kardeşim yüreğine sağlık çok güzel bir yazı olmuş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayatlar var oldukça hayallerde var olacaktır. Teşekkür ederim kardeşim:).

   Sil
 9. Büyük Blog Takip Etkinliği katıldığınız için çok teşekkürler...Sizi takipteyim. İyi yayınlar :)

  YanıtlaSil
 10. Hayatlar ve hayaller insanı diğer canlılardan ayıran şüphesiz en büyük armağan.hayaller tıpkı dört mevsim gibidir,yağmur gibi toprak gibi,meyve gibidir.hatta bazan bir andır.hayaller bazen boşlukta kaldığımız bir zamandır yaşadıkça biraz daha hayal olmaktan çıkar hayatın taa kendisi olurlar.kısacası oğlum hayalin varsa varsın...

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.