Kızıl İsyan

Merhaba. Öncelikle değerli zamanınızı benim naçizane blogumda geçirdiğiniz için size teşekkür etmek istiyorum. Eminim ki hepimizin bir Kudüs kadar yapacak işi vardır.

Son zamanlarda yoluma çıkan bir şanssızlık silsilesinden sonra aklımda cereyan eden bir fikri sizinle paylaşmak istiyorum. Son bir ayda bir kaç şehir ve onlarca insan ile tanıştım. Burada en çok şaşırdığım durum hangi şehir yahut insan-ırk fark etmeksizin bir kıyamet alameti niteliğinde insanların işlerini yerine getirememeleri. Otobüslerin sürekli rötar yapmaları - İnsanları adresleri yanlış tarif etmeleri - Restoranların yemeklerde hijyenin dışına çıkmaları - Bilirkişilerin hataları -Öğretmenlerin öğrencilerine okulu bıraktırma girişimleri v.b nice olayla karşı karşıya geldim Emin olun aynı dili konuştuğum bu insanların arasına bir turist olarak girseydim eğer kendimi anlatmam için kesinlikle kendime bir rehber tutmam gerekirdi tabii oda işini doğru yapıyorsa.

Anlatmak istediğim ülkemde, ülkemizde yanlış giden bir şeyler var. Biraz zaman geçtikten sonra anlamam o kadar da zor sürmedi: İnsanlar işlerinden nefret ettikleri için herkes işini hatalı yapıyor. Ne yazık ki bu oran çok fazla. Eminim ki sizler de onlarla günlük hayatınızda karşılaşmışsınızdır. Belki çayınızı üzerinize döken bir garson veya para üstünüzü yanlış veren bir kasiyer olarak.

Durmak bilmeyen bu artış hiç bir zaman bu kadar gözler önünde olmamıştı. Elbette hepimizin bir uzmanlığı yahut bir uğraşı var. Bu konuda bir çözümüm olmasa da her zaman bildiğim bir şey var olacaktır. Bir ayakkabı satıcısı veya bir yazılımcı kim olabiliyorsak olalım ancak en iyisi olmak için...

4 yorum:

 1. Onur oğlum. Teşhislerinde sonuna kadar haklısın. Ülkemizde hemen her şey, hiçbir şekilde düzgün gitmiyor. Aklımıza gelen her şey böyle ama...Laçkalaştı sistem. Hâlâ çene yapıyorlar. Ben hep yazarım, siz gençler gerçekten bu sarhoş düzende çok ihmale uğruyorsunuz. Düzen aslına rücu etsin dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Desteğin beni bu konuda cesaretlendirdi abla:). Sizin gibi rehberlere muhtaç bu genç toplum...

   Sil
 2. The problems related to work are BN everywhere thanks to the report

  YanıtlaSil
  Yanıtlar

  1. People should learn to report to their consciences. Thank you.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.