Vatansa Vatan

Değerli okuyucular bugünlerinizin daha iyi olması dileğiyle başlamak istiyorum yazıma. Ahlakı perçinleşmemiş ancak alimlerin üzerilerine düşen o mahluklardan bahsetmek istiyorum sizlere. Vatanı garp kurşunu altındayken bile hevalarına gülümseyen vatan kahramanlarından bahsediyorum.
vatan ile ilgili görsel sonucu
Geçmişte heba olan ruhların arasına gitmeden bir düşünün türk halkının gelecekle mükellef olunmuş gençleri. Dünü, bugünü ve yarının düşünün. Ağızlarında tasmasını taşıyan bir eniği gibi hayatlarınızda kendi ellerinizle verdiğiniz garpın, batılın ve hatta hevalarınızın elindedir. Özgürlük haykırışlarınız Kuran'ın, Allah'ın, yaratıcımızın isteklerini kısıtlayıcı bulurken siyonizmin ve sembolizmin size verdiklerini bir kölemen gibi benimsemektesiniz. Bunada özgürlük demektesiniz. Yani sizler zindandasınız ve demir parmaklıkların rengini seçmek ile özgür oluyorsunuz yahut zannediyorsunuz. Ancak haktan geldiğinizi hatırlarsanız hakka giddiğinizide bileceksiniz. Bu bilinç sizi mükellef olduğunuz şeye yani vatanın ve İslamın bekasına götürecektir.

Şimdi de kestirme mi ararsınız. Yol tektir. Varlık tek, Allah tek. Var mı bu varlık içerisinde sonu yokluk olacak. Kainatı hiçe sayıp varyasyon gibi antitezi yüzyıllar önceden ispatlanan bir hiç var mı aranızda. İrtica diye haykırıp kendinde bulmak gibidir onlar. Yaşantılarıyla hayat öldürürler sonra kendi katleri için Allah'a isyan ederler. Sonra magzun bir hal içerisinden çıkamayacaklar.


vatan ile ilgili görsel sonucu

İdeal Tamam ya Gençler

Bir idealimiz var ve bir ağacımız. Ağaç ki kızıl elmalarla doludur. Bir tane koparana ne mutlu ahret ona. Ancak bahsi geçen mevzu gençlerin bakkaldan abur cubur alır gibi kendilerine ideal seçmelerin. Dün türk düşmanlığı yapanların bedbaht ideolojilerini benimseyen yine bugün vatansever Türk gençliğidir. Yıllardır "Biz arapmıyız başörtü takalım" diyen irticanın bedene bürünmüş hallerine tek bir soru yöneltmek istiyorum hemde başörtünün araplardan değil dinden geldiğini bile kanıtlamadan. Peki siz garptaki hangi mahlukun kölesisinizde onlar gibi giyinip, onlar gibi yaşayıp, onlar gibi konuşuyorsunuz? Bunu hiç düşündünüz mü? Sırf hevalarınızın aşkına Allah'ın emirlerinden kaçmak için kendinize verdiğiniz bu vesveseyede bir bakın. Sonra kendinize. Sonra ahretinize.


Sağ mı Sol mu

Sağ da garpı gösterir solda. İkiside garp oyunlarında gelmiştir. Biri sağdan gelmiş diğeri soldan ne fark eder. Ancak bu gelenler geldikleri gibi gençlerin vatanseverliklerini kullanarak galibiyete varmışlardır. Kaç kardeş kanınının döküldüğünü yalnız ay ve hilal bilebilir. Yalnız dökülmeye devam eden bu kanla bizi bu tuzağa düşürenleri düşürdükleri çukurda akıttıkları kan ile yalnız bırakmak gerek. Bununda mükellefiyeti gençlere aittir. Mükellefiyet hep gençlere aittir. Mükemmellik ise Allah'a. Allah yar ve yardımcımız olsun.

4 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.