EGOLAMACA


Uzun zaman yazamadığım blogumda halen daha takipçimseniz size teşekkür etmek istiyorum. Sadakat ülkemizde zor bulunan şey. Evet büyük bir ŞEY. Çümkü insanlar ne olduğunu bilmedikleri için onu sergileyemiyorlarda. Çok uzatmadan bugünkü konuma geçmek istiyorum arkadaşlar.

magazin yazısı ile ilgili görsel sonucu

Konuya girişimden de anlayabileceğiniz gibi burada olmayışımın bir nedeni vardı. Takipeydim. Biraz Rapunzel Aleyna Tilkiyi takip ettim biraz da Zorro Arda Turan. Tabii diğer süper kahramanlarımıza da sizler için göz attım ama maalesef pek hoşnut olacağınız şeylerle karşılaşmadım. Şimdi Aleyna Tilkiden tabii ki bahsedeceğim ve onun üzerinden prim yapacağım ama bundan önce biraz genel ve ciddi konuşmak istiyorum. Ünlüler. Evet Türkiye'nin şu ünlüleri. Sizin sayenizde aldıkları paralarla sizden daha üstün olduklarını zannediyorlar. Mesela geçmişe bir bakalım. Teoman'ın tamamen ekmeğinde olan gazetecilere nasıl saldırdığını hepimiz hatırlıyoruzdur herhalde. Peki ona bu özgürlüğü veren neydi. Tabii ki onun daha ünlü olması. Onu ünlü yapan neydi. Saldırdığı muhabirlerdi. Ama tüm bunlara rağmen halen daha onları ünlü yapmakta ısrarcıyız.

Ä°lgili resim
Sabırsızlanıyorum artık. Bir an önce Aleyna Tilki'ye geçmek istiyorum. O şey,o,o,o bilmiyorum artık. Onun bu tavırlarının ergenlikten sonra geçmesini bekleyenleri şöyle bir geleceğe alalım ve biz şimdiden konuşmaya devam edelim. Öncelikle hakaretlerden önce beyin patlaması geçiren genç çocuğumuzun sorununa bir bakalım. Sorun belli Türkiye'de genç insanlarında kendilerini gösterip maddi bir gelir, ün ve farklı bir hayat akışı kazandıkları için onların gözünden hayat bizim gençliğimizdeki gibi değil. Hem Aleyne kardeşimiz üzerindeki bu şakşakçıların baskısını kaldıramadı ce sonunda beyin şakşaklaması geçirdi. Aslında onun bir suç yok tüm suç şakşakçılarda. Eğer ülkemiz insanlar kendilerini zengin ve ünlü yapan halka karşı saygısız olan insanların yanında durmayıp ses güzelliği kadar kalp güzelliğinede baksaydılar ülkemiz belkide şu anda daha güzel içeriklere sahip olacaktı.
aleyna tilki ile ilgili görsel sonucu

Egoları var. Büyük egoları var. Nedense cümlenin başından sonra yine Aleyna'yı hatırladım ama o konuyu çoktan geçtik. Konumuz daha tehlikeli. Danger... Danger... Danger... Eğer Hilal Cebeci'nin 
bella cıao adlı  şeyini, ııı şeyini............. Pardon arkadaşlar biran uzay boşluğunda kendimi çaresizce karadeliğe daha sürüklenir gibi hissettim. Ama o değilmiş sadece yan sekmede oto ya aldığım youtube Hilal Cebeci'nin bella ciao adlı şeyini, şeyini, şeyini çalmaya başladı. Şimdi anlık olarak benimle birlikte o klibin 549.051 görüntülenmesi var. Hepimiz ve Hilal Cebecide biliyor ki o görüntülenme sayısının 500.000'i genç ve ergen kardeşlerimiz sayesinde oldu.  51 sosyalist devrimciler olabilir belki. Ama ne olursa olsun direniş ve fakirlikten çıkan bu şarkıyı cinsellikle, zenginlikle ve songunculuk sembolü ile söylemek tam bir hakarettir. Evde kendi kendine izlenme sayısının yetersiz olduğunu tartışan Cebece'ye biraz destek vermek gerekirse: Youtube'ye sesleniyorum acilen videoyu silin ve geleceği tekrar güvenceye alalım.
Ä°lgili resim


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.